Šestidenní, tentokrát v sousedním Řecku, nám už neodkladně buší na dveře. Slovo "sousední" používám záměrně, protože po Novém Zélandu a Chile je to tentokrát skoro za vraty. Budu tam i já a chystám pro vás opět záplavu fotek (záleží na kvalitě internetového připojení) buď přímo a nebo až po návratu. Ty hledejte v oddílu nazvaném "fotky". "Komentáře" berte s rezervou. Bude to spíš jakýsi cestopis zajímavostí, které mne, případně známé potkaly. "Tratě" otvírám už teď. Jsou zde mapy tratí jednotlivých soutěžních dnů i s jakýmsi mým hodnocením.

Uspěch. Totky pro vás jsou zajištěny. Zrovna se mi podařilo akreditovat se jako novinář, čímž mám přístup do tiskového střediska. Rychlost připojení je zde postačující, takže fotky budou v přiměřeném množství a rozlišení. Již je otevřena i stránka s fotkami a jsou tam už i nové fotky. Stránku "FOTKY" pravidelně aktualizuji. Nyní už fotky ze slavnostního zahájení.
Velmi zajímavé informace  z trati, čerpané přímo od oficiálního preridera Petra Dokoupila, popisuje na svých stránkách Martin Pichl.

- 1.9.2008 asi 21:00 Podařlo se mi přidat alespoň fotky ze startu. Spojení je nemožné. Tak jsem už přidal i fotky z enduro testu. Omezená kvalita, šíleně se prášilo, navíc tma jako v pytli. Asi jsem se přecenil. Fotky podle jednotlivých klubů roztřídím asi až doma. Tady budu rád, když budu stíhat přidávat alespoň nějaké fotky z každého dne.

Přidány fotky ze slavnostního zahájení v sekci "Fotky"

- 2.9.2008 asi 18:30 Dneska to šlo celkem rychle. Mám na mysli připojení, zpracování a odeslání fotek z druhého dne. Dnes jsem byl výlučně na cross testu. Šílený prach a měncí se směr větru mne často vyháněl z hezkých míst, které jsem dlouho hledal. Byl jsem dnes dřív hotov a tak jsem fotky rozdělil podle národností na Čechy, Slováky a zbytek světa. Hledejte ve "Fotkách".

Dneska jsem se vydal do hor. Testů už jsem měl plné zuby, taky prachu, ale toho se tu nezbavíme a tak jsem studoval mapu, abych našel nějaký výjezd. Rozhodl jsem se pro kopec těsně nad časovkou "Orini". Šlapal jsem víc, než hodinu, podle mapy deset kilometrů, ale stálo to za to. Posuďte sami. Opět hledejte ve "Fotkách".

- 4.9.2008 - 4. den soutěže. Dneska jsem volil. Jít na motokros, hned na začátku kola a nebo vyjet do hor na druhý motokros poblíž vesničky Orini, nad kterou jsem byl v kopci včera. Vzhledem k tomu, že ten druhý motokros se jel dneska naposledy, zvolil jsem druhou variantu. Trať byla hezká, prach jako obvykle. Trošku mne zlobil foťák a vyvážení barev, takže fotky byly víc do červena. Hodně jsem upravoval a na některých je to vidět. Opět v sekci "Fotky".

- 5.9.2008 Pátý den máme za sebou. Byl smolný. Marek Haviar spadl na druhém cross testu a poranil si nohu. Šestidenní nedokončil. Tím ze slibného osmého místa klesl klubový clek "Motosportracing team Slovakia " do hloubi startovního pole. Úspěch slaví "Hant team Slovakia". Po pátém dni je stále na prvním místě s náskokem sedmi minut. Takový náskok se při závěrečném motokrosu snad ani nedá dohnat. Fotky z dneška jsou z motokrosového a enduro testu. Zítřejší fotky ze závěrečného motokrosu zpracuji až po návratu domů.

- 6.9.2008 Závěrečný motokros se jel celý den. Samozřejmě, že závodníci jen každý svých šest kol. Bylo jich však tolik, že první závod startoval v osm ráno, poslední končil před čtvrtou. To vše za neuvěřitelného vedra, kterého si nejen závodníci, ale především věrní diváci užili do sytosti. Kestliže se prášilo po celý týden výjimkou nebyl ani závěrečný motokros. Přesto, že trať motokrosu byla pravidelně svlažována důmyslným zařízením, prášilo se pořád. Hledejte v kategorii "Fotky".