Kategorie: ZE SVĚTA, Závody a akce rok 2018

ISDE 2018 VIŇA DEL MAR - Chile

ISDE 2018 VIŇA DEL MAR - Chile Sledujte zde na této stránce Šestidenní v Chile a hlavně úsilí klubového celku "BMT Gottbros team".


 
 V kole je jeden cross test, dva enduro testy, šest časovek a jedou se dvě kola. Za den se ujede 287,8 km a jezdci na to mají 7:26 hodin. Tabulka časů.
- 12. 11. 2018 První ze šesti dnů. Už ani nepíšu kolik je hodin. Stačí napsat pozdě. Dnes jsem byl na startu, to je celkem povinnost, ikdyž jsem už nestihl trofíky. Ty jsem viděl až v enduro testu. Přemisťovat se moc nedalo a tak jsem tam zůstal i na druhé kolo. Všude šílený prach. Ještě že foukal vítr, který jej odnášel. Přesto zoufalý stav, který se dá očekávat po celou Šestidenní. Ještě teď jej cítím v nose.
 
- 13. 11. 2018 Druhý ze šesti dnů. Dnes jsem jel na první test v kole, doma jsem byl tím pádem dříve, přesto posílám fotky až teď. Opět se prášilo, takže nic nového. Všichni dojeli podle očekávání, takže už spí spánkem zaslouženým. Zítra nové kolo, nové testy, jen prach se nezmění.
 Dva enduro testy, jeden cross test, na trati pět časovek. To vše dvakrát, opět dvě kola. Celkem 249 kilometrů za den. Celkový čas na den je 6:48 hodiny. Tabulka časů.
 
- 14. 11. 2018 Třetí ze šesti dnů. Byl dost přelomový. Zrušili 2. kolo prvního enduro testu kvůli prašnosti. Jedna z časovek byla dost našponovaná, takže kluci chytali trestné minuty. Dlouho se rokovalo o tom, jestli pustit čtvrtý den stopnutý test. Tak dlouho, že když jsme šli spát, nebyly ještě zveřejněné časy, podle kterých se ráno bude startovat. Já byl ve druhém enduro testu. Nestihl jsem začátek a tak trofíci v prvním kole chybí.
 
- 15. 11. 2018 Čtvrtý ze šesti dnů. Co napsat o čtvrtém dni? Trať stejná, jako včera, ikdyž některé úseky byly vynechány a časy byly tím pádem volnější. Přesto se na některých jezdcích už podepisuje únava a jak se říká, motorky jim padají z rukou. Litoval jsem Němku, malé postavy, které motorka upadla v kamenitém řečišti. Neměla sílu ji zvednout, chlapi, kteří na to koukali měli strach ji pomoci, aby ji třeba někdo nevyloučil za cizí pomoc. Fandili jí a když nakonec motorku zvedla, byl jí odměnou a povzbuzením bouřlivý aplaus a potlesk. Chtěl jsem se vyhnout prachu a tak jsem dneska zakotvil na testu, který vedl řečištěm. Voda a veliké kameny.
 Tři enduro testy, šest časovek a opět dvě kola. 273 kilometrů za 6:55 hodiny. Tabulka časů.
- 16. 11. 2018 Pátý ze šesti dnů. Na novém testu, kde se ještě nejelo, se zpočátku neprášilo, pak se ale vše vrátilo do starých kolejí. Před prachem a palčivým sluncem, jsem nakonec musel rezignovat. Stihl jsem však pro vás vyfotit malou ukázku chilské fauny.
 Jen dojezd do Mantaguy v jediné časovce a pak už tradiční závěrečný motokros.
- 17. 11. 2018 Šestý den - Závěrečný motokros. Ráno jen krátká spojovačka a pak už se závodilo. Trať nově vybudovaná, celá na písku, takřka na břehu moře. Nejdříve jely klubáky od C1 po C3. Pak závod Vintage, který byl na rozdíl od předcházejících Šestidenních obsazen jen sporadicky a kdyby se do zámoří nevypravila parta Němců startoval by jen jediný Chilan. Pak už to, na co spousty diváků čekaly, závod Trophy teamů. Šestidenní skončila pro náš tým úspěšně a tak jsme slavili. To je vše. V úterý odlétáme domů a už se všichni těšíme.

 
- Píšu 10. 11. 2018 , 04:00 u nás 24:00 Takže už pozdě i na místní poměry. Sedím u toho dlouho, protože dnes bylo slavnostní zahájení Šestidenní a to se protáhlo. Ještě předtím mám pár fotek z testu, jen aby bylo vidět ráz krajiny a taky pár fotek z našeho okolí. Krátká videa z montáží a zahájení. Video 1, Video 2Video 3
 
- Píšu 9. 11. 2018 , 02:10 u nás 10:10 tady,ikdyž je vlastně už desátého. Dneska hned ráno do depa, dodělat motorky a pak hned na zkušební trať, vyzkoušet nastavení tlumičů a vše ostatní. Pak opět v depu přehodit gumy, doladit tlumiče a hupky, hupky na přejímku. Přesto, že jsme spěchali, seč jsme mohli, mám dojem, že jsme předali mezi posledními.

- 8. 11. 2018 , 23:30 u nás 19:30 tady. Dneska jen krátce, už začínám nestíhat a tak vlastně o den později. Navíc jsem se ráno nemohl domluvit s internetem. Včera opět testy, zajímavý byl eukalyptový lesík a v něm test. Pak se už v depu montovalo. Kluci dostali motorky a tak na nich vyšívali, až do doby, kdy nás mechanici firmy Zanardi, od kterých máme motorky, vyhnali, že už zavírají. Při odchodu z depa jsme se ještě zastavili na malé párty u firmy Rabaconda. A už byl opět večer.

- 7. 11. 2018 , 23:10 u nás 19:10 tady. Kluci jsou stále ještě na testech. My s Katkou už jsme jeli domů, na slunci to bylo opravdu výživné. Ale po pořádku. Ranní kávička a pak už na test. Nedivte se, že na fotkách jsou samé kaktusy, ale kde je u nás na testu uvidíš. Jo a taky osli a chilské krávy. Ti se ale pózování před foťákem bránili. Pak už jsme jeli do depa. Doprava opravdu strastiplná. Opět jsme jednou udělali chybu a půl hodinová objížďka. Orientace v dopravě bude zásadní. Ještě malá, nepříjemná událost. Když jsme odcházeli z depa, motali se u našeho auta nějací lídé a strkali za stěrač lístek. Z lístku se vyklubala pokuta za nesprávné parkování. Přesto, že Katka uplatnila svůj šarm a angličtinu, chlápek byl neoblomný a odkázal nás na strážnici.

- 6. 11. 2018 , 1:26 u nás 9:26 tady. Prozatím bez fotek, ještě jsem foťák nevytáhl. Doletěli jsme v pořádku, ikdyž cesta byla strastiplná, přesto, že všechno klapalo, jak mělo. Je to nápor sedět tak dlouho v uzkém sedadle letadla. Bydlíme kousek nad nad mořem a proskleným atriem vidíme na obrovské vlny, které nám šplouchají hluboko pod nohami, Ubytování je parádní, ikdyž o sebe občas zakopáváme. Je nás tu deset a tak není divu. Viňa je obrovské město a tomu odpovídá i hustá doprava, Jedna chyba při odbočení znamená tak půl hodiny jízdy navíc. A jednu takovou jsem dneska způsobil já. Kluci už mají motorky v depu, ale ještě jsme se k nim nedostali. Seznamujeme se s terénem a s orientací ve složité dopravní situaci. Šlapali jsme testy, první dva, které jsme našli. Na obou enduro testech, které jsme viděli je podobný povrch. Tvrdý podlkad, který se snad nehne ani po projetí celého startovního pole,posypaný ale drobnými kulatými kamínky, pdobnými hrachu, který hodili pod nohy Jánošíkovi. A už je večer.Kluci šli na rybu do nejbližší restaurace a já tady pro vás spisuji. Zítra přidám i fotky. Je tu nádherně a nálada výborná. Ještě krátké filmy z okolí. Film 1, Film 2, Film 3 Filmy pro nás kroutí Daniel Lankaš, člen týmu.

     

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.