Kategorie: Závody a akce

OLYMPIA RALLYE 2022 - 4. až 9. 4. 2022

OLYMPIA RALLYE 2022 - 4. až 9. 4. 2022Opět jsem na další rallye a opět s Janem Zaťkem. Přesto, že mám sebou skůtra, abych byl mobilnější, nedaří se mi najít tratě, abych byl přímo se závodníky, při jejich výkonech. Rallye je v tomto směru ošidná. Kde závodníci ráno pojedou, se dozvědí z roll booků, večer předem.

1. den

2. den
3. den
4. den
5. den 6. den Vyhlášení
PRVNÍ DEN
Opět jsem na další rallye a opět s Janem Zaťkem. Přesto, že mám sebou skůtra, abych byl mobilnější, nedaří se mi najít tratě, abych byl přímo se závodníky, při jejich výkonech. Rallye je v tomto směru ošidná. Kde závodníci ráno pojedou, se dozvědí z roll booků, večer předem. Jednotlivé jízdní pokyny se skládají ze čtverečků, kde je jednoduše zakresleno, zda máš jet rovně, vpravo či vlevo, případně další základní pokyny. Včera při zahajovací etapě jsem jel asi 80 km. k jezeru, okolo kterého jsem tušil, že by měla trať vést, ale místo abych fotil závodníky, podařilo se mi vyfotit jen kousek přírody a jednu závodní želvu.
DRUHÝ DEN
Druhý den rallye se nejede. Někde vyhořel les, kde se mělo závodit a tak pořadatelé přeznačili trať a jede se jen neměřeně, bez testu. Podařilo se mi vyfotit naše závodníky pod startovní bránou. Díky tomu, že se nejede, mám čas, abych zpracoval těch pár fotek, co mám. Zítra uvidíme.
 TŘETÍ DEN
 Dneska jsem se konečně dostal na trať rychlostky. Janek mi říkal, najdeme to snadno. Jeď za mnou po trati asi 6 km a jsme na startu rychlostky. Bacha je to šotolina, nevadí? Nevadí, hlavně že se tam dostanu. Šotolina místy připomínala řečiště potoka, přesto jsem na svém skutríku projel až na start. Paradoxem bylo, že jsme nakonec najeli na asfalt, po kterém jsem první den jel. Stihl jsem doběhnout do první hezčí zatáčky testu a už se jelo.
 ČTVRTÝ DEN
 Dnes hrozilo deštěm. Měl jsem opět vybraný úsek hned po startu testu a tak jsem vzhledem k dešti vsadil na jistotu a jel jsem s kolegy z doprovodu do asi 70 kilometrů vzdálené tankovačky, která pro závodníky byla po trati asi na 120. kilometru testu. Údajně v polovině etapy. Nakonec nepršelo a nebo jen drobně.
 PÁTÝ DEN
 Výběr, kde půjdu na dnešní etapu byl celkem jednoduchý. Asi 6 kilometrů od města Olympie a pak asi kilometr od startu testu se nacházel asi kilometrový úsek potokem. Jednalo se o celkem široké, kamenité řečiště a bylo zajímavé sledovat, jakou stopu si závodníci vyberou.
 ŠESTÝ DEN
 Dneska se jela poslední, kratší etapa, asi 40 km. měřených. Nádherný, nebál bych se napsat, letní den. Jelo se mezi poli a sady s olivami po zemědělských, šotolinových cestách.
 VEČERNÍ VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ
 Závod byl náročný a tomu odpovídalo i večerní vyhlášení vítězů. VELKOLEPÉ. Hned po vyhlášení jsme s Jankem zvedali kotvy. Cesta byla daleká a druhý den večer asi v osm jsme byli šťastně v Považské u Janka. A já byl na Moravě asi v deset večer.