Kategorie: Příroda, hory a přátelé

Bodické hudební léto - J a J LEHOTSKÍ 8. 9. 2012

Bodické hudební léto - J a J LEHOTSKÍ  8. 9. 2012Rodina Dozsů vlastní v Bodicích " krčmu " do které se zastaví nejen motorkáři, ale i hudebníci všech kategorií a žánrů. V bodické krčmě se vždy hrálo a zpívalo. Pozvolna tedy vznikl nápad, dát tomuto muzicírovaní určitý kabát a tak vzniklo " Bodické hudební léto ".

            Bodice jsou malá vesnice, hned na začátku Demänovské doliny, trošku zastrčená od hlavní cesty a my motorkáři bychom se o ní jen těžko doslechli, nebýt rodiny Dozsů. Jméno Juraj Dozsa, ikdyž už nezávodí, je mezi enduráky stále pojem. Jako pojem zůstává i jeho otec Milan, můj přítel, který se při motorkách "navystrájal" plno bláznivin (ostýchám se napsat kokotin), ale který objel s Jurou celý seriál Mistrovství světa v enduru, se kterým jsem se mohl podívat podruhé na Dakar a který spolufinancoval klubový tým Liptov Slovakia team na Šestidenní v Portugalsku. No a rodina Dozsů vlastní v Bodicích " krčmu " do které se zastaví nejen motorkáři, ale i hudebníci všech kategorií a žánrů. V bodické krčmě se vždy hrálo a zpívalo. Pozvolna tedy vznikl nápad, dát tomuto muzicírovaní určitý kabát a tak vzniklo " Bodické hudební léto ".

        To letošní zahajoval Ján Lehotský svým koncertem nazvaným " Lehotský sám " někdy na začátku června. Od té doby, jak mi řekl Milan, se zde hrálo takřka každý víkend a tento festival se mezi hudebníky pomalu stává prestižní záležitostí. Sám pojem "Lehotský" pro mně mnoho znamená, ikdyž je pravda, že mladí už jej sotva znají. Myslím ale, že jeho písničky znají a určitě si je i zpívají. Pro mne osobnosti Lehotský, Žbirka a Gombitová, což rovná se MODUS, znamenaly a znamenají velice mnoho už proto, že společně s Hamelem, Vargou, (na další si rychle nevzpomínám) a samozřejmě Elánem, znamenali průlom ve slovenské a samozřejmě i československé hudbě. Na nich jsme vyrůstali.

         Byla proto pro mně veliká čest, když mi Milan volal, abych poslední koncert Bodického léta přijel odfotit. Pro velký úspěch Bodické léto stějně jako otevíral, tak taky uzavíral Ján Lehotský. Tentokrát si vzal na pomoc jako hosta, svého bratra Jurka Lehotského, vynikajícího jazzového trumpetistu. Ten sám o sobě není tak populární a známý, avšak když napíšeme, že hrál dlouhé roky v orchestru Felixe Slováčka a tím doprovázel na koncertech Karla Gotta, jistě to mnohé napoví o jeho umění. Oba svou hrou vytvořili perfektní náladu a skvělou atmosféru, jakou jsem již dlouho nezažil. Snad se mi alespoň část jejich umění a spontánnosti podařilo zachytit na fotkách. No a komu fotky nestačí, ten ať příští léto pospíchá do Bodic.

      FOTKY ZDE

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.