Kategorie: Příroda, hory a přátelé

Vinný sklípek Mikulov 27. a 28. 4. 2013

Vinný sklípek Mikulov 27. a 28. 4. 2013Žízeň z cesty byla veliká a tak jsme začali stylově pivem. Ale jen lehce, abychom nezapomněli, proč jsme sem přijeli. No a ve sklípku to už byla paráda. Nejen posezení nahoře, ale i dole v "Ďůrce", jak sklepní místnosti nazýval mistr vinař. Ten se nám věnoval opravdu svědomitě a košt i výklad byly perfektní. Když začal s koštem pálenek, raději jsem utekl nahoru.

        Tradice vinných sklípků má u všech kamarádů, kteří na tyto akce jezdí, úspěch a tak už loni po Petrově, kde jsme byli už třikrát, padl návrh, navštívit jinou lokalitu. Do úvahy přišel Mikulov. Volba se opravdu povedla a myslím, že nikdo nelitoval.
     
Na skok v parku lednického zámku    
       Na cestu do Mikulova jsme se vydali celkem brzy, už okolo osmé a protože jsem nechtěl jet po dálnici, táhli jsme se okreskami přes Vsetín, Luhačovice, Veselí, Hodonín a Břeclav. Času jsme měli nazbyt a to už pak byl jen kousek k nápadu, zastavit se v Lednici. Zámecký park byl nádherný, plný rozkvetlých květin a taky lidí. Tak jen pár fotek na úvod.
   
Ve sklípku a v "ďůrce"        V Mikulově už jsme lehce našli penzión s ubytováním a taky se shledali s ostatními členy výpravy. Žízeň z cesty byla veliká a tak jsme začali stylově pivem. Ale jen lehce, abychom nezapomněli, proč jsme sem přijeli. No a ve sklípku to už byla paráda. Nejen posezení nahoře, ale i dole v "Ďůrce", jak sklepní místnosti nazýval mistr vinař. Ten se nám věnoval opravdu svědomitě a košt i výklad byly perfektní. Když začal s koštem pálenek, raději jsem utekl nahoru.
 
Nedělní ráno v Mikulově  
       Zbytkový alkohol je sviňa a tak jsme před cestou domů vyrazili provětrat hlavy do města. Mikulovem jsem častokrát projízděl, ale ve městě jsem ještě nikdy nebyl. A tak jsem tuto příležitost přivítal. Nelitoval jsem. Město i zámek jsou prostě nádherné a stojí za prozkoumání.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.