Kategorie: Závody a akce rok 2016

Extrém Enduro Cross - Valašské Klobouky 16. 4. 2016

Extrém Enduro Cross - Valašské Klobouky 16. 4. 2016Již šestý ročník slavného valašského "zabijáka" - EXTRÉM ENDURO CROSSU se jel tuto sobotu 16. 4. 2016 ve Valašských Kloboukách. Trať byla postavena, podle hodnocení předních jezdců, mnohem náročnější, než v předešlých ročnících.

Část první    
 
Část druhá
Část třetí
Část čtvrtá
Ukázková jízda veteránů    
     Již šestý ročník slavného valašského "zabijáka" - EXTRÉM ENDURO CROSSU se jel tuto sobotu 16. 4. 2016 ve Valašských Kloboukách. Trať byla postavena, podle hodnocení předních jezdců, mnohem náročnější, než v předešlých ročnících. Ještě v průběhu ranních rozjížděk někteří jezdci ( Volňas a spol. ),  uhazovali volné kameny,
takže se nakonec dalo na trati regulérně závodit. Zvlášť pikantní byl asi pětimetrový úsek naštípané bučiny, kde naopak pořadatelé po každé jízdě převo přehazovali, aby vytvořili pro zavodníky ještě svízelnější průjezd. Prostě trať je rok od roku těžší, aby si jezdci a samozřejmě i diváci přišli na své. Velmi překvapila dvě slovenská děvčata Katka Juričková a Karin Hostinská, která se postavila neohroženě na start vedle ostatních borců. Myslel jsem, že na těžké trati odjedou dvě, tři rozjížďky a už je vice neuvidíme. Překvapením bylo, že se probojovala až do semifinálových jízd, což se mnoha mužům nepodařilo. Je pravda, že jim pořadatelé na některých obtížných překážkách pomáhali tošku více, ale přesto jim patří obdiv. Co víc dodat? Počasí vyšlo nádherné, pivo bylo jako křen, i ta slivovička se našla a i o ostatní pohoštění nebyla nouze. Na shledanou na příštím ročníku.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.