www.loprais.cz

zpět na titulní stránku

I letos na Dakar

Dakar 2005 z mého pohledu

plánek trasy ročníku 2006

startovní listina motocyklů

startovní listina automobilů

startovní listina kamionů

    Jak již titulek napovídá, stejně jako v loňském roce i letos se pojedu podívat na maratón Lisabon – Dakar. Samozřejmě ne až do samotného Dakaru, ale co to půjde, pokud možno až na jižní hranice Maroka. V letošním roce mne pozval jako člena posádky do své výpravy kamarád Milan Dozsa. Jedou i oba jeho synové Milan a Juraj, pak jako čtvrtý já.

    Z této jistě dobrodružné cesty mám v plánu, pokud to ovšem technika a možnosti spojení dovolí, posílat krátké reportáže a fotky. Sledujte proto tyhle stránky. Pokud to technika nedovolí, připravím reportáže a fotky až po návratu, podobně jako loni.

    - Předpokládáme opět úzkou spolupráci s výpravou Oldy Bražiny      ( podle pořekadla „Bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic“). Olda podobně jako loni hodlá nezávisle na závodu, společně s kolegy Romanem Krejčím, Radkem Macurou a Danem Jarnotem (všichni tři známí z enduro sportu), dojet na motocyklu až do Dakaru.

    - Případnou spolupráci jsme připraveni nabídnout i výpravě Karla Lopraise a nebo Jardovi Katriňákovi.

    - 17.12.2005 - Pro ty koho to zajímá připojuji mapu Maroka s vyznačením naší cesty a předpokládaným množstvím kilometrů. Denní cílové body se kryjí s etapovými městy závodu. Samotnou trasu budeme ještě konzultovat na místě. Toto je náš plán.

     - 18.12.2005 - Trochu jsem zrevidoval plán druhé africké etapy. Tato verze mi připadá pravděpodobnější.

      - 19.12.2005 -  Olda Bražina navrhl Milanovi Dozsovi, že když už tam jedeme, byla by škoda, kdyby si Juraj Dozsa nevyzkoušel jízdu v písku Sahary. Proto pojedou marocké etapy spolu na motocyklech. V neděli byli Dozsovci u Oldy ve Staříči, nafasovali přídavné nádrže a ostatní doplňky a dnes už se mění Jurajova KTMka na dakarský speciál. Že by nám vyrůstal nový dakarský závodník???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     - 24.12.2005 - Po kliknutí na "Plánek trasy" se po zadání jednotlivých dnů zobrazí i mapy a profily tratí v jednotlivých dnech.

     - 26.12.2005 – Odjezd je dohodnut na 27.12. v 5,00 ráno od Lopraisů. Lopraisova výprava má v deset hodin, zřejmě tak jako loni v Branickém pivovaru, tiskovou konferenci a tak tam musíme být načas.  POKRAČOVÁNÍ

     - 9.1. 2006 - OMLUVA VŠEM - Můj slib zveřejňovat na těchto stránkách denní informace z naší cesty nevyšel.  POKRAČOVÁNÍ